top of page
4b2aa7a8-580c-4157-9157-eb4b4ad74d88_edited.jpg
6.jpg

הסיפור של יואב

פעם, כשהילדים שלי היו קטנים, פגשתי בשכונה איש צעיר, חרדי. הוא אסף תרומות והתפתחה ביננו שיחה. דיברנו על הילדים. כמה לו יש (לא זוכרת עכשיו) וכמה לי (3). משפט אחד נשאר לי בראש, משפט שהוא אמר - כל ילד מביא את השפע שלו. אחרי זה שמעתי שבערבית יש פתגם דומה "כל ילד נולד עם כיכר לחם ביד".

אני מרגישה ככה גם עם הלקוחות שלי. כל לקוח.ה והטוב והשפע שלו.ה. החוכמה, ניסיון החיים והשקפת העולם - מתנות שאני לוקחת לתוכי. 

לייה רצתה לעשות סרט על בן זוגה יואב שנפטר שנה קודם. דיברנו בטלפון וקבענו להפגש. היא סיפרה לי עליו, עליהם ועל החיים שלהם בכנות ופתיחות ואמרה מייד שיש לה חזון ברור לגמרי על ה"איך" של הסרט - תמונות וסרטים ישנים מלווים בקריינות של משפחה, חברים וקולגות. בלי ראיונות מצולמים (talking heads)! 

לייה אישה יפה מבפנים ומבחוץ. מלח הארץ. כשאני מצלמת ומתעדת סיפורים של א.נשים אני רוצה להראות אותם.ן כמה שיותר. זה הדבר האמיתי מבחינתי. התבאסתי מהבקשה שלה. רציתי להראות אותה ואת העוצמה שבה. העוצמה שהיא שפע לכל מי שעומד לידה. וגם לי למשך כמה חודשים של עבודה משותפת. 

לייה צדקה. כשרוצים לדעת מי הדמות המרכזית בסרט קולנוע, רואים מי הדמות שמופיעה בהכי הרבה שוטים. בסרט יואב הוא הגיבור. הוא מופיע ברוב רובן של התמונות והסרטים.  והוא דמות גדולה מהחיים. 

bottom of page