יונת ואיריס / איריס ויונת

תאומים הם תופעה אניגמטית. הקשר בינהם יכול להיות טוטאלי ומיוחד. ההיווצרות המשותפת ברחם של האמא. הדימוי הזהה במקרה של תאומים זהים. הטלפתיה. הביחד מגיל 0. המטען הגנטי הזהה. כל אלה ונושאים רבים אחרים העסיקו אותנו בסטודיו.

יונת היא ציירת וגם איריס אחותה התאומה. הבעלים של שתיהן הם ציירים. הסימטריה בחיים שלהן מעניינת, לא רגילה.

סלע קיומנו

'רעננה' סלע, מגיבורי מלחמת העצמאות, קיבוצניק צנוע ונלהב. סלע, שלא כמו גיבורי קרב אחרים בישראל, הוא אדם שעושה אבל לא אוהב לדבר על העשייה שלו. רן אדליסט 'נידנד' לו במשך תקופה ארוכה ובסופו של דבר הצליח לשכנעי אותו להיות גיבור של סרט על חייו ההרואיים.  

"שמיים" הפקות עבור ערוץ 1.

בימוי: רן אדליסט, הפקה: הגר גינת, צילום: שוקי גוז'יק, עריכת ודיאו: הילה ולדמן

נווה שאנן

אילן דותן עבד בסטודיו שלו בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב. הסטודיו שלי היה בשכנות לשלו. כל בוקר היינו מגיעים מוקדם ומתחילים לעבוד. הוא מצייר על קנבסים ואני עורכת על תוכנת עריכה. התחלתי לצלם ולראיין אותו על תהליך העבודה, על המחשבות שלו כצייר ואמן, על הצלחה. מהמפגשים נוצר סרט. 

באחד הימים, זה ישמע סוריאליסטי אבל זה קרה באמת, בני יונתן היה חולה והגיע לבלות איתי את היום בעבודה במקום ללכת לבית הספר. על קיר הסטודיו הייתה תלויה מפת העולם. יונתן לקח נעץ ותקע אותו באנגולה, אפריקה. 

הסרט על אילן, 'נוה שאנן', הוקרן בהקרנה חגיגית באירוע 'אוהבים אמנות, עושים אמנות'. כמה חודשים לאחר מכן משרד החוץ פרסם  כי מחלקת התרבות של המשרד מחפשת במאי קולנוע דוברי פורטוגזית. שלחתי מייל חזרה (אני דוברת פורטוגזית) ומפה לשם, אחרי כמה חודשים, נסעתי עם הסרט לפסטיבל סרטים בלואנדה, אנגולה. חוויה בפני עצמה. הנעץ אותו תקע יונתן נפל בול על הפסטיבל... 

גבעת עוז

קיבוץ גבעת עוז הוקם בשנת 1949. סיפור הקמתו ומארג החיים בו היום, שישים שנה ויותר אחרי, כקיבוץ שיתופי. הסרט הוזמן עבור חגיגות ה-60 של הקיבוץ.

תהליך עשיית הסרט נמשך כ-7 שנים. כבת קיבוץ התחלתי לצלם חברי קיבוץ לפני שהתגבשה ההחלטה ליצור מהחומרים סרט.  בהתחלה צלמתי את אבי ומשם המשכתי הלאה לאנשים שונים שגדלתי איתם בתור ילדה. הסרט הזה מבחינתי הוא סרט משפחה לכל דבר, ואחרי שהפקתי אותו עלה הקונספט של עשיית סרטי דיוקן משפחתיים. 

מבקשי מקלט מאריתראה מקימים קבוצת רכיבה על אופניים במטרה לזכות באליפויות בארץ ובעולם.

בימוי והפקה  ועריכה: הילה ולדמן ושירה רוטלוי

תרגום: מיכל מרין

Humencity - Bisikleta